E-SPORT Gaming Kings Tournaments powered by Orange
Wielki turniej gamingowy w Dąbrowie Górniczej. Zagrają w Counter-Strike 2 o nagrody i prawo gry w Wielkim Finale E-SPORT Gaming Kings Tournaments powered by Orange
Takich emocji w Dąbrowie Górniczej jeszcze nie było! Już w sobotę 9 listopada w CH Pogoria odbędzie się turniej E-SPORT Gaming Kings Tournaments powered by Orange. Do miasta zjadą najlepsi gracze Counter-Strike’a 2 w kraju. Do rywalizacji przystąpią także pasjonaci tej gry oraz grający amatorsko. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można m.in. spotkać się i porozmawiać z influencerami-gamerami czy też odwiedzić strefę gier z retro konsolami i komputerami z lat 80. i 90., strefę VR i komputerów PC.
E-SPORT Gaming Kings Tournaments powered by Orange to ogólnopolski turniej, który rozpoczął się 25 sierpnia w Centrum Handlowym Forum Gdańsk, a którego wielki finał zaplanowano na 16 listopada w Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie. W międzyczasie gamerzy rywalizują w 14 turniejach eliminacyjnych, a ten najbliższy w Dąbrowie Górniczej, będzie już 13. Dotychczas gracze spotkali się – poza Gdańskiem – w Olsztynie, Białymstoku, Wołominie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Zielonej Górze, Opolu i Zabrzu. Najbliższy turniej odbędzie się w Dąbrowie Górniczej (9 listopada).
W sumie w rozgrywkach rywalizuje ponad 2000 graczy z całego kraju. To jedyne takie wydarzenie w Polsce. W każdym turnieju gamerzy walczą o nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim – o prawo gry w Wielkim Finale. W nim udział zapewniają sobie tylko zwycięzcy poszczególnych turniejów eliminacyjnych. Łączna pula nagród w turniejach to ponad 40 000 zł.
Partnerem tytularnym wydarzenia jest Orange Polska. Sponsorami stref są: Actina, Huzaro, G2A, Iiyama, Tracer. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Gram.pl. Szczegółowy plan rozgrywek oraz formularz rejestracyjny do turniejów znaleźć można na stronie https://gamingkings.pl.
Gamerzy stanową ponad połowę mieszkańców naszego kraju
Gry komputerowe strategiczne, taktyczne, logiczne czy edukacyjne to cała gama segmentu rozrywki angażująca w Polsce już niemal 20 milionów osób. Z raportu „Różne twarze polskiego gracza”[1] wynika, że Polacy to gamerzy, stanowiący ponad połowę mieszkańców naszego kraju. Gracze różnią się wiekiem, wykształceniem, płcią a także podejściem do gier, od profesjonalnych zawodników e-sportu, zapalonych graczy po tzw. "niedzielnych" użytkowników gier. Ponad 80% graczy z Polski zamyka się w przedziale wiekowym 18–44 lata. Największą grupę graczy stanowią osoby w wieku od 25 do 34 lat (29,8%). Młodsi pasjonaci elektronicznej rozrywki (18–24 lata), to blisko 27% badanych. Najczęściej wybierane są gry logiczne (43% grających), łamigłówki (39%) oraz karciane (35%), przy czym wszystkie te kategorie są znacznie bardziej popularne wśród kobiet. Mężczyźni częściej wybierają gry akcji i tzw. „strzelanki”, a także strategiczne, wyścigowe oraz sportowe[2]. Gry komputerowe to część życia, ale i kierunek, w którym młode osoby mogą szukać ścieżek rozwoju i kariery zgodnych ze swoją pasją.